Poezja Poezja Śpiewana Proza Recenzje O mnie News Ksiega Gości Polecam

Recenzje, opinie

" Niedawno trafił do moich rąk tomik poezji Doroty Lorenowicz. Już jego tytuł - "Tobie Mężczyzno", zaintrygował mnie. Tym skwapliwiej przystąpiłam do lektury. I tu stała się rzecz niezwykła. Tomik poezji przeczytałam jednym tchem; wiersz po wierszu, tak jak się czyta kolejne rozdziały dobrej powieści psychologicznej. "

______________

" Tomik D. Lorenowicz powinni przeczytać ci, do których poetka zwraca się w tytule - mężczyźni. Winny sięgnąć po niego także kobiety, by być może przyjrzeć się sobie. "

Anita Wawszczak
czasopismo literackie Radostowa
nr.33 marzec 2000r.

" (...) w Pani wierszach "kamera" ogląda świat z tzw. kobiecego punktu, ale... ta "kamera" wie o tym ! Jest kokieteryjna, ironiczna, świadoma gry. I to jest punkt, który dodaje tym "lekkim wierszom" ciężaru dojrzałości... w widzeniu i osądzaniu tych wszystkich komplikacji świata kobiet i mężczyzn, czyli po prostu... świata ? "

Leszek Długosz
grudzień 2002r. Kraków

" Mimo, że jestem nałogowym "czytaczem" książek, jak do tej pory nie spotkałem tego rodzaju wypowiedzi poetyckiej tak szczerej, otwartej (...).Gratuluję Pani tego pod każdym względem udanego tomu wierszy (...). "

Stanisław Andrzej Łukawski
red. czasopisma literackiego Akcent
4 grudnia 2000r. Lublin