Poezja Poezja Śpiewana Proza Recenzje O mnie News Ksiega Gości Polecam

Spotkanie Mędrców w krakowskim kabarecie Loch Camelot

News » Spotkanie Mędrców w krakowskim kabarecie Loch Camelot

Zebranych w podziemiach zamczyska Mędrców, przybyłych tu z dalekich stron, a także Mędrców z krainy Camelocji, przywitał serdecznie najwyższy z Magów ? Kazimir Madejus. Wyraził swoją radość z ich przybycia i goszczenia w krainie, której jest władcą, ale i swój smutek, bo wielu nie przybyło w tym roku... A żeby obrady były owocne, poczęstował najpierw wszystkich wykwintną i wielce tajemniczą potrawą, którą sam przyrządził, zwaną w krainie Camelocji ? Cicer Cum Caule.

  

Potrawa ta umysły mądre wynosi na jeszcze wyże poziomy i rozjaśnia do granic możliwości światłe myślenie. Po odczekaniu, by tajemnicza potrawa zaczęła działać Mędrcy rozpoczęli swoje obrady.

Kazimir Madejus prowadził je jak zawsze w sposób mądry i ciekawy. Pilnował porządku wystąpień, komentował je z wielkim wyczuciem i taktem, tak, aby nikt nie poczuł się urażony. Udzielał głosu nie zgłoszonym wcześniej do debaty i sam też bardzo często zabierał głos.
Aby obrady nie były zbyt nużące, śpiewano wspólnie magiczne pieśni zwane kolędami, które lubili zarówno przyjezdni jak i mieszkańcy Camelocji. Pieśni te można śpiewać tylko w określonym czasie, a ten czas właśnie nadszedł! Atmosfera spotkania była znakomita, a trunek podawany przez Gospodarza poprawił nastrój nawet najbardziej zasępionym i przejętym problemami tego świata Magom! Na koniec spisano na byczej skórze wszystkie spostrzeżenia i mądrości, aby przetrwały do przyszłego roku ...

 

 

 

 
 

tekst: Dorota Lorenowicz
zdjęcia: Jacek Lorenowicz, Kazimierz Madej