Poezja Poezja Śpiewana Proza Recenzje O mnie News Ksiega Gości Polecam

Morskie inspiracje artystyczne

News » Morskie inspiracje artystyczne

To proszę Państwa nie był Plener, tylko Rejs! Na statku MS ?Morskie Inspiracje Artystyczne? były dwie, różniące się bardzo od siebie kategorie  uczestników :   Załoga (6 osób) ? ciągłe wydawanie rozkazów... Kadeci (20 osób) ? wyłącznie  słuchanie i wykonywanie  rozkazów ! Wśród kadetów wyodrębniono trzy grupy:I grupa ? Literaci, II grupa ? Plastycy, III grupa ? Fotograficy.

                                    /kliknij w zdjęcie aby powiększyć/

 
 
/kliknij w zdjęcie aby powiększyć/

Zaokrętowanie kadetów, przydział kabin i koi odbyło się sprawnie. Następnie zapoznano wszystkich z Regulaminem Morskim i planem Rejsu. Zajęcia kadetów w specjalnościach morskich odbywały się codziennie z oficerami i instruktorami w zależności od grupy I, II lub III . Wszystkich niezależnie od grup obowiązywała nauka morskiego abecadła, budowy statków, węzły żeglarskie...ect.  Przez cały Rejs każdy kadet prowadził ?Dziennik Okrętowy?, który sprawdzano przed końcowym egzaminem. Po zdaniu przez kadetów egzaminu na stopień marynarza stacjonarnego wręczano im patenty morskie.   

I wszyscy kadeci je otrzymali !

 

 

  PIĘKNIE DZIĘKUJEMY Okręgowi Lubuskiemu ZNP, a przede wszystkim

organizatorom:

 Bożenie Mani, Jolancie Olszewkiej, oraz Andrzejowi Rochowi Kowalskiemu i Ryszardowi Poprawskiemu za OGROM pracy włożony w przygotowanie i poprowadzenie tego Pleneru, za pomysłowość, kreatywność i pogodę ducha. Oby więcej  było tego typu ludzi - wtedy i nasz świat byłby lepszy !!!

 tekst: Dorota Lorenowicz

zdjęcia: Dorota Lorenowicz