Poezja Poezja Śpiewana Proza Recenzje O mnie News Ksiega Gości Polecam

Modraczek

News » Modraczek

 DZIĘKUJĘ PIEKNIE za zaproszenie mnie do Bydgoszczy do przepełnionej poezją Kawiarni Literackiej Domu Kultury "Modraczek". Przybyłych gości przywitała osobiście dyrektor "Modraczka", pani Agnieszka Buzalska i pozostała na sali do końca wieczoru !

                                                                      /kliknij w zdjęcia aby powiększyć/

            modra1.jpg                modra2.jpg
modra3.jpg modra4.jpg modra5.jpg

Spotkanie prowadziła gospodyni tej kawiarni, znana mieszkańcom Bydgoszczy Barbara Jendrzejewska /pierwsza osoba z prawej strony/.

modra6.jpg modra7.jpg modra8.jpg

modra9.jpg                 / kliknij w zdjęcie aby powiększyć/

W czytaniu wierszy pomagała mi - krakowskiej poetce - bydgoska poetka Alina Rzepecka.
Czytała pięknie! Dziękuję też panu Sławkowi Krajewskiemu, za perfekcyjną obsługę techniczną. Dzięki niemu mogły zaistnieć na ekranie klipy z poezją śpiewaną i obrazujące poezję czytaną zdjęcia, idealnie w miejscu i czasie, w którym miały się pojawiać! Zgromadzeni na sali słuchacze, w większości stali bywalcy tej kawiarni: poeci lub miłośnicy poezji tworzyli wdzięczną publiczność.

modra10.jpg modra11.jpg modra12.jpg
modra13.jpg modra14.jpg modra15.jpg
modra16.jpg   modra17.jpg   modra18.jpg   modra19.jpg

                   /Kliknij w zdjęcia aby powiększyć/

modra20.jpg

Po zakończeniu prezentacji długo jeszcze nikt nie wychodził z sali. Przyszedł czas na sesje zdjęciowe ?każdy z każdym?, zdjęcia w ?podgrupach?... i rozmowy indywidualne. Lubię ten czas rozmów w kuluarach z przybyłymi na wieczór gośćmi. Lubię wysłuchać ich opinii o mojej poezji czytanej i śpiewanej, o sposobach jej prezentacji, oraz o oczekiwaniach. Ten żywy kontakt z czytelnikami bardzo pomaga autorowi, który powinien się ciągle rozwijać, bo stanie w miejscu jest jednoznaczne z cofaniem się.

 . TO BYŁ BARDZO UDANY WIECZÓR.

modra21.jpg modra22.jpg

tekst: Dorota Lorenowicz

zdjęcia: Lucyna Siemińska                           Małgorzata Woźny