Poezja Poezja Śpiewana Proza Recenzje O mnie News Ksiega Gości Polecam

DWA OBLICZA MIŁOŚCI

News » DWA OBLICZA MIŁOŚCI

1-1.jpg

 Jak trafić do siedziby najstarszego w Polsce kabaretu? Ma już ponad 60 lat ! Na krakowskim Rynku, u zbiegu ulic św. Anny i Wiślnej stoi Pałac pod Baranami. Trzeba wejść w jego szeroką    bramę i z dziedzińca skręcić w prawo, a następnie zejść schodkami w dół ? znowu w prawo, otworzyć ciężkie drewniane drzwi, jeszcze raz zejść schodami w prawo..Jesteśmy  na miejscu !

    ?Jesteśmy wysepką w morzu :              /kliknij aby powiększyć  /                                                           bestialstwa, głupoty, łajdactwa,                                                                                                              cynizmu, nietolerancji i przemocy?.

                                                                                                                            - Piotr Skrzynecki

Tak o tym kabarecie mówił w trudnych czasach władca ?Piwnicy pod Baranami?. Ale czy do czasów, w których teraz żyjemy nie moglibyśmy dopisać niektórych z wyżej wymienionych  przymiotników. .?

2.jpg  W weekend, 16 tego marca, w piątek, zebrała się tu liczna publiczność i wypełniła Piwnicę do ostatniego krzesła !  Na sali byli w większości goście z Krakowa, ale i z Warszawy, Opola, Dębicy, Radomia, Sułoszowej, zamku w Pieskowej Skale i  nie wiadomo jeszcze skąd. O 19 tej zaczynał się Wieczór Poetycko ? Muzyczny ?Dwa Oblicza Miłości?. Oprócz dwóch krakowskich poetek, które czytały swoje wiersze, występowała  Niezależna Grupa Teatralna ?Porfirion? -  pięć dziewczyn, które wg stałych ich słuchaczy mają anielskie głosy ! Mają i  zresztą  anielskie skrzydła -  widać  to na poniższych fotografiach ! Wszystkie teksty, które zostały ?wyśpiewane? tego wieczoru napisane zostały przez występujące poetki. Najlepiej pokażą to co się działo na scenie poniższe zdjęcia.
3z.jpg 4z.jpg  5z.jpg

 

6z.jpg 7z.jpg 8z.jpg 

 

9z.jpg 10z.jpg 11z.jpg 

                   /kliknij aby powiększyć/

12z.jpg 13z.jpg  14z.jpg

 a1a1.jpg

   

   Tekst : Dorota Lorenowicz

   Zdjęcia: Maria Leżańska, Jan Kirsz

                i Dorota  Lorenowicz