Poezja Poezja Śpiewana Proza Recenzje O mnie News Ksiega Gości Polecam

Dom Literatury - Warszawa

News » Dom Literatury - Warszawa

 

          W środę 22 czerwca 2016 roku odbył się w Warszawie w Domu Literatury mój wieczór autorski,na którym promowałam nowy tomik poezji p.t. "Pomiędzy Tobą a Mną?.Do Warszawy na ten wieczór zaprosił mnie Warszawski Oddział Związku Literatów Polskich.Promocja - promocją, ale na początku spotkania przedstawiłam krótką prezentację moich krakowskich wierszy i urywków prozy, aby przybliżyć słuchaczom miasto w którym się urodziłam, w którym żyję i tworzę. Dopiero po tym wstępie prezentowałam nowy tomik. Oprócz wierszy czytanych prezentowałam na ekranie klipy z poezją śpiewaną, które bardzo się podobały.Wieczór prowadziła i czytała na zmianę ze mną wiersze członkini Warszawskiego Oddziału ZLP - Maria Ewa Aulich, dziennikarka, również poetka. Kilka zdjęć z tej imprezy załączam poniżej.Autorką ich jest Małgorzata Budzyńska - warszawianka. 

                           /kliknij w zdjęcie aby powiększyć/

To ja, Dorota Lorenowicz. Sprawdzam ``Scenariusz`` przed rozpoczęciem wieczoru i uważnie przyglądam się przychodzącym. Czytam urywki prozy z opowiadania ``Moje podwórko``. Obok mnie Maria Ewa Aulich, prowadząca to spotkanie. Chyba wszedł ktoś ważny, bo obie z Majką patrzymy w tę samą stronę
Prezentacja dwóch tomików, które były ``zaczynem`` tomu ``Pomiędzy Tobą a Mną``. Dwie panie w okularach. Cóż wzrok już nie ten, co kiedyś...

 

Po zakończonej prezentacji głos ma zawsze publiczność. Nie zawsze jednak przychodzący na wieczor poetycki korzystają z tej możliwości. Tym razem zabrało głos wiele osób. 

Po publicznych wystąpieniach rozmowy toczyły się jeszcze jakiś czas w kuluarach. Zadawali pytania, chwalili, dzielili się wrażeniami, ciekawi byli jakie są moje plany na najbliższy i dalszy czas. Zaskoczeni byli pozytywnie prezentowaną na ekranie poezją śpiewaną. Takie zainteresowanie bardzo cieszy autora i daje mu satysfakcję, że odbiór wieczoru był pozytywny i że się podobał.

tekst: Dorota Lorenowicz

zdjęcia: Małgorzata Budzyńska - warszawianka.