Poezja Poezja Śpiewana Proza Recenzje O mnie News Ksiega Gości Polecam

News

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Filiżanka z poezją w Dworze Czeczów - 2012-03-30

IMG_4076.JPG Wiosenny wieczór przy filiżance dobrej herbaty, we wspaniałym gronie i wyjątkowej atmosferze starego dworu. Nuta melancholii, odrobina zadumy, a przy tym mnóstwo humoru. To wspomnienie mojego ostatniego wieczoru autorskiego w Dworze Czeczów w Starym Bieżanowie. Dziękuję serdecznie wszystkim przybyłym Gościom oraz Pani ElżbiecieOrzechowskiej za  zorganizowanie tego miłego spotkania.

W krótkiej relacji z wieczoru zamieszczonej TU              utrwalono tę atmosferę - dla Tych, którzy nie mogli przybyć i dla Tych, co chcą powspominać.

Wieczór autorski w Hotelu Rubinstein - 2012-01-18

Zdjęcie Doroty Lorenowicz - wieczór literacki hotel Rubinstein Kazimierz Na Krakowskim Kazimierzu w nastrojowych piwnicach Hotelu Rubinstein Residence odbyło się kolejne spotkanie Krakowskiego Związku Literatów Polskich z cyklu Literackie Wieczory na Kazimierzu. Bohaterką tego wieczoru była Dorota Lorenowicz, która tłumnie zebranej publiczności prezentowała swoją twórczość.

Pełna relacja z wieczoru wyrażona słowem i fotografią jest dostępna TU.

 Za spotkanie spędzone we wspaniałej atmosferze dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym Gościom oraz Właścicielom Hotelu Rubinstein.

 

Wieczór autorski w Ostrołęce - 2011-06-30

Wieczór autorski w Ostrołęce 2011-06-30W dniu 30 czerwca br odbył się w Miejskiej Bibliotece w Ostrołęce wieczór autorski Doroty Lorenowicz, na kórym autorka prezentowała głównie wiersze i urywki prozy ze swojej najnowszej książki "Duże i małe formaty". Szczególnym zainteresowaniem publiczności cieszyły się wiersze w wersji śpiewanej, poparte "obrazem" /zdjęcia, filmiki /, rzucanym na ekran. Miejska Biblioteka już po raz drugi zaprosiła tu poetkę z Krakowa. Zainteresowanie "Wieczorem" okazało również miejscowe Wieczór autorski w Ostrołęce 2011-06-30radio "OKO"przeprowadzając z autorką krótki wywiad i "Kurier Ostrołęcki", który zamieścił na swoich łamach odpowiedni tekst i zdjęcia. Spotkaniu towarzyszyło otwarcie wystawy ostrołęckiej malarki pani Barbary Zdanowicz. Obie panie /poetka i malarka / pozostają w przyjaźni, spotykając się co roku w wakacje na Ogólnopolskich Spotkaniach Artystycznych Nauczycieli.

Spotkanie z młodzieżą - 2010-05-13

Spotkanie z młodzieżą 2010-05-13Miesiąc maj obfituje w święta, rocznice, dni wolne od pracy i różne ciekawe imprezy. Od 8-go do 15-tego maja świętowaliśmy w Krakowie Tydzień Bibliotek - instytucji jakże ważnych i potrzebnych społeczeństwu. Z tej okazji Śródmiejska Biblioteka Publiczna - filia Nr8 przy ul. Studenckiej 19 zaprosiła do siebie młodzież z Gimnazjum Nr 2 /mieszczącego się "po sąsiedzku" przy tej samej ulicy /, na spotkanie z krakowską poetką Dorotą Spotkanie z młodzieżą 2010-05-13Lorenowicz. Tematyka spotkania poświęcona była Krakowowi, jego pięknu, zabytkom i malowniczym zakątkom, do zwiedzania których poetka zachęcała uczniów prezentując im swoje "krakowskie" wiersze. Niektóre z nich w wersji śpiewanej / wykonywane przez grupę teatralną "Porfirion"/ uczniowie wysłuchali z z płyty. Duże zainteresowanie wzbudziło opowiadanie "Moje podwórko" /czytane we fragmentach / - opowiadanie o 500-letniej krakowskiej oficynie,w której autorka się urodziła i mieszkała aż do ukończenia studiów. Młodzi ludzie na tym spotkaniu wykazali się dużą wrażliwością, kulturą i z pewnością mieli okazję "zobaczyć" trochę inny Kraków niż ten, który oglądają"na co dzień"

Po spotkaniu uczestnicy obejrzeli wystawę na której zaprezentowano najstarsze książki ze zgromadzonych zbiorów, i wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Promocja książki Doroty Lorenowicz pt. Duże i małe formaty - 2010-03-05

                        Promocja książki Doroty Lorenowicz pt. Duże i małe formaty 2010-03-05                   Promocja książki Doroty Lorenowicz pt. Duże i małe formaty 2010-03-05

Promocja odbyła się w Śródmiejskim Ośrodku Kultury przy ul.Mikołajskiej 2. Wieczór prowadziła p.Maria Ewa Aulich-poetka, dziennikarka z Warszawy. Gościem Wieczoru była Niezależna Grupa Teatralna "Porfirion". Książka, oprócz ponad 40 wierszy zawiera również prozę.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10