Poezja Poezja Śpiewana Proza Recenzje O mnie News Ksiega Gości Polecam

News

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Noc Kupały w Zagrodzie Orczyków - 2012-06-23

nocKupaly4.JPGW sobotnie popołudnie do starego zabytkowego gospodarstwa w Dolinie Prądnika /ok. 20 km od Krakowa / zjechali się zaproszeni goście ? członkowie Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich i przyjaciele ?Związku", aby według słowiańskiej tradycji odprawić tu Noc Kupały. Mimo iż frekwencja niezbyt dopisała /duża ilość imprez w czerwcu, koniec roku szkolnego...ect / to bawili się doskonale, najpierw w promieniach zachodzącego słońca, a potem przy ognisku i gitarze. Czytano wiersze, z których dwa zaprezentowano TU. Oddają one najwierniej historię i atmosferę tego święta.

Resztę opowiedzą zdjęcia.

 

Podziękowanie - 2012-04-06

Dorotko, dziękuję za wspaniałą recenzję wieczoru "Filiżanki z poezją". Cieszę się, że mogłam gościć na tym wieczorze zdolną i jakże ciekawą poetkę, która nie tylko wspaniale pisze, ale równie pięknie czyta swoje utwory : naturalnie i z kobiecym wdziękiem. Niech Wena Cię nie opuszcza ! Gratuluję "lekkiego pióra" ! 

                                                                          Elżbieta Orzechowska

Filiżanka z poezją w Dworze Czeczów - 2012-03-30

IMG_4076.JPG Wiosenny wieczór przy filiżance dobrej herbaty, we wspaniałym gronie i wyjątkowej atmosferze starego dworu. Nuta melancholii, odrobina zadumy, a przy tym mnóstwo humoru. To wspomnienie mojego ostatniego wieczoru autorskiego w Dworze Czeczów w Starym Bieżanowie. Dziękuję serdecznie wszystkim przybyłym Gościom oraz Pani ElżbiecieOrzechowskiej za  zorganizowanie tego miłego spotkania.

W krótkiej relacji z wieczoru zamieszczonej TU              utrwalono tę atmosferę - dla Tych, którzy nie mogli przybyć i dla Tych, co chcą powspominać.

Wieczór autorski w Hotelu Rubinstein - 2012-01-18

Zdjęcie Doroty Lorenowicz - wieczór literacki hotel Rubinstein Kazimierz Na Krakowskim Kazimierzu w nastrojowych piwnicach Hotelu Rubinstein Residence odbyło się kolejne spotkanie Krakowskiego Związku Literatów Polskich z cyklu Literackie Wieczory na Kazimierzu. Bohaterką tego wieczoru była Dorota Lorenowicz, która tłumnie zebranej publiczności prezentowała swoją twórczość.

Pełna relacja z wieczoru wyrażona słowem i fotografią jest dostępna TU.

 Za spotkanie spędzone we wspaniałej atmosferze dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym Gościom oraz Właścicielom Hotelu Rubinstein.

 

Wieczór autorski w Ostrołęce - 2011-06-30

Wieczór autorski w Ostrołęce 2011-06-30W dniu 30 czerwca br odbył się w Miejskiej Bibliotece w Ostrołęce wieczór autorski Doroty Lorenowicz, na kórym autorka prezentowała głównie wiersze i urywki prozy ze swojej najnowszej książki "Duże i małe formaty". Szczególnym zainteresowaniem publiczności cieszyły się wiersze w wersji śpiewanej, poparte "obrazem" /zdjęcia, filmiki /, rzucanym na ekran. Miejska Biblioteka już po raz drugi zaprosiła tu poetkę z Krakowa. Zainteresowanie "Wieczorem" okazało również miejscowe Wieczór autorski w Ostrołęce 2011-06-30radio "OKO"przeprowadzając z autorką krótki wywiad i "Kurier Ostrołęcki", który zamieścił na swoich łamach odpowiedni tekst i zdjęcia. Spotkaniu towarzyszyło otwarcie wystawy ostrołęckiej malarki pani Barbary Zdanowicz. Obie panie /poetka i malarka / pozostają w przyjaźni, spotykając się co roku w wakacje na Ogólnopolskich Spotkaniach Artystycznych Nauczycieli.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10