Poezja Poezja Śpiewana Proza Recenzje O mnie News Ksiega Gości Polecam

News

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Targi Książki 2012 - 2012-10-30

Przy wejściu na TargiTo już szesnaste Targi Książki, które odbyły się w naszym mieście. Nic dziwnego, przecież Kraków, to miasto kultury. Trwały jak co roku przez cztery dni: 25, 26, 27 i 28 paźdźiernika. Dla Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich było to duże przeżycie i wyzwanie. Po raz drugi na tych Targach mieliśmy własne stoisko! Dyżurowaliśmy na nim solidnie przez całe, długie cztery dni. Rozmawialiśmy z czytelnikami, podpisywaliśmy nasze książki, poznaliśmy nowych wydawców, nawiązaliśmy ciekawe kontakty. Jako członek tegoż związku, brałam w tym aktywny udział. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia (kliknij TUTAJ).

Podziękowanie : - 2012-06-28

DOROTKO ! Świętojański pobyt u Was był cudownym doznaniem. Żyjecie w jakmś zaczarowanym świecie, szukacie kwiatu paproci, pachną Wam lipy, liczycie gwiazdy i nic dziwnego,  że w Noc Kupały powstają takie piękne, przepojone  erotyką wiersze jak te , które czytałaś u Alicji. Jeszcze raz dziękuję i ucałowania. - Bogusia.      

Noc Kupały w Zagrodzie Orczyków - 2012-06-23

nocKupaly4.JPGW sobotnie popołudnie do starego zabytkowego gospodarstwa w Dolinie Prądnika /ok. 20 km od Krakowa / zjechali się zaproszeni goście – członkowie Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich i przyjaciele „Związku", aby według słowiańskiej tradycji odprawić tu Noc Kupały. Mimo iż frekwencja niezbyt dopisała /duża ilość imprez w czerwcu, koniec roku szkolnego...ect / to bawili się doskonale, najpierw w promieniach zachodzącego słońca, a potem przy ognisku i gitarze. Czytano wiersze, z których dwa zaprezentowano TU. Oddają one najwierniej historię i atmosferę tego święta.

Resztę opowiedzą zdjęcia.

 

Podziękowanie - 2012-04-06

Dorotko, dziękuję za wspaniałą recenzję wieczoru "Filiżanki z poezją". Cieszę się, że mogłam gościć na tym wieczorze zdolną i jakże ciekawą poetkę, która nie tylko wspaniale pisze, ale równie pięknie czyta swoje utwory : naturalnie i z kobiecym wdziękiem. Niech Wena Cię nie opuszcza ! Gratuluję "lekkiego pióra" ! 

                                                                          Elżbieta Orzechowska

Filiżanka z poezją w Dworze Czeczów - 2012-03-30

IMG_4076.JPG Wiosenny wieczór przy filiżance dobrej herbaty, we wspaniałym gronie i wyjątkowej atmosferze starego dworu. Nuta melancholii, odrobina zadumy, a przy tym mnóstwo humoru. To wspomnienie mojego ostatniego wieczoru autorskiego w Dworze Czeczów w Starym Bieżanowie. Dziękuję serdecznie wszystkim przybyłym Gościom oraz Pani ElżbiecieOrzechowskiej za  zorganizowanie tego miłego spotkania.

W krótkiej relacji z wieczoru zamieszczonej TU              utrwalono tę atmosferę - dla Tych, którzy nie mogli przybyć i dla Tych, co chcą powspominać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10