Poezja Poezja Śpiewana Proza Recenzje O mnie News Ksiega Gości Polecam

News

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Ogrody limanowskie - 2013-05-18

ogrodyLimanowskieprowadzacy.jpg

 

Wiosenne Spotkanie poetów, które odbyło się w Limanowej 18.05.2013 roku, przy pięknej pogodzie i wspaniałej atmosferze.

Więcej informacji - KLIKNIJ TU ...na zdjęciu: Marek Stępień, poeta limanowski, organizator "Ogrodów..." oraz Kazimierz Burnat, poeta z Wrocławia, prowadzący ?Poranek Poetycki?. (fot. Danuta Perier-Berska ) 

Szuflada Szymborskiej - 2013-02-07

szuflada-szymborskiej-muzeum-narodowe-krakow-plakat-2013-02-04.jpgPomimo światowego  kryzysu i wszechobecnego oszczędzania, które dotknęło nie tylko polską  gospodarkę, ale i kulturę, w Krakowie na szczęście ciągle odbywają się jakieś ciekawe imprezy. Najważniejszym wydarzeniem kulturalnym lutego było otwarcie wystawy o przewrotnym nieco  tytule ?Szuflada Szymborskiej". Otwarciem tym Kraków uczcił pierwszą rocznicę śmierci Noblistki. Wystawa zorganizowana została pod Patronatem Honorowym Małżonki Prezydenta RP pani Anny Komorowskiej, a zapraszającymi byli: dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie pani Zofia Gołubiew, oraz Zarząd Fundacji Wisławy Szymborskiej.

Więcej informacji : Kliknij TU!

Tak wyglądało zaproszenie
na otwarcie Szuflady (kliknij
w obrazek żeby powiększyć)

Last minute - 2012-12-31

Wszystkim moim Przyjaciołom w ostatnich godzinach Starego Roku, życzę  miłego oczekiwania  na Nowy Rok i OPTYMIZMU w "patrzeniu w przyszłość". Zróbcie wszystko jak należy, co od Was zależy, a co nie zależy  - i tak się stanie !! Z "pogodą ducha" zawsze łatwiej !  CAŁUSKI  - Dorota


              31 GRUDNIA

Resztki starego roku
wymiata czas
spomiędzy ulic,
wiejskich domów,
grudniowych krajobrazów.

Wymieni też chmury na nowe.
I powietrze za parę godzin
będzie już noworoczne. . .

Ostatnie godziny,
uczepione kurczowo
wskazówek zegara
i tak odejdą
jedna po drugiej.

Tyle uczuć, myśli, wydarzeń
w tym starym roku zostało?
Zajdzie to wszystko za horyzont,
czy może uleci w kosmos
i żyć będzie na którejś z planet
własnym życiem ?

I znowu jest mnie mniej?
?o 365 wschodów i zachodów słońca !Targi Książki 2012 - 2012-10-30

Przy wejściu na TargiTo już szesnaste Targi Książki, które odbyły się w naszym mieście. Nic dziwnego, przecież Kraków, to miasto kultury. Trwały jak co roku przez cztery dni: 25, 26, 27 i 28 paźdźiernika. Dla Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich było to duże przeżycie i wyzwanie. Po raz drugi na tych Targach mieliśmy własne stoisko! Dyżurowaliśmy na nim solidnie przez całe, długie cztery dni. Rozmawialiśmy z czytelnikami, podpisywaliśmy nasze książki, poznaliśmy nowych wydawców, nawiązaliśmy ciekawe kontakty. Jako członek tegoż związku, brałam w tym aktywny udział. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia (kliknij TUTAJ).

Podziękowanie : - 2012-06-28

DOROTKO ! Świętojański pobyt u Was był cudownym doznaniem. Żyjecie w jakmś zaczarowanym świecie, szukacie kwiatu paproci, pachną Wam lipy, liczycie gwiazdy i nic dziwnego,  że w Noc Kupały powstają takie piękne, przepojone  erotyką wiersze jak te , które czytałaś u Alicji. Jeszcze raz dziękuję i ucałowania. - Bogusia.      

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10