Poezja Poezja Śpiewana Proza Recenzje O mnie News Ksiega Gości Polecam

News

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Last minute - 2012-12-31

Wszystkim moim Przyjaciołom w ostatnich godzinach Starego Roku, życzę  miłego oczekiwania  na Nowy Rok i OPTYMIZMU w "patrzeniu w przyszłość". Zróbcie wszystko jak należy, co od Was zależy, a co nie zależy  - i tak się stanie !! Z "pogodą ducha" zawsze łatwiej !  CAŁUSKI  - Dorota


              31 GRUDNIA

Resztki starego roku
wymiata czas
spomiędzy ulic,
wiejskich domów,
grudniowych krajobrazów.

Wymieni też chmury na nowe.
I powietrze za parę godzin
będzie już noworoczne. . .

Ostatnie godziny,
uczepione kurczowo
wskazówek zegara
i tak odejdą
jedna po drugiej.

Tyle uczuć, myśli, wydarzeń
w tym starym roku zostało…
Zajdzie to wszystko za horyzont,
czy może uleci w kosmos
i żyć będzie na którejś z planet
własnym życiem ?

I znowu jest mnie mniej…
…o 365 wschodów i zachodów słońca !Targi Książki 2012 - 2012-10-30

Przy wejściu na TargiTo już szesnaste Targi Książki, które odbyły się w naszym mieście. Nic dziwnego, przecież Kraków, to miasto kultury. Trwały jak co roku przez cztery dni: 25, 26, 27 i 28 paźdźiernika. Dla Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich było to duże przeżycie i wyzwanie. Po raz drugi na tych Targach mieliśmy własne stoisko! Dyżurowaliśmy na nim solidnie przez całe, długie cztery dni. Rozmawialiśmy z czytelnikami, podpisywaliśmy nasze książki, poznaliśmy nowych wydawców, nawiązaliśmy ciekawe kontakty. Jako członek tegoż związku, brałam w tym aktywny udział. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia (kliknij TUTAJ).

Podziękowanie : - 2012-06-28

DOROTKO ! Świętojański pobyt u Was był cudownym doznaniem. Żyjecie w jakmś zaczarowanym świecie, szukacie kwiatu paproci, pachną Wam lipy, liczycie gwiazdy i nic dziwnego,  że w Noc Kupały powstają takie piękne, przepojone  erotyką wiersze jak te , które czytałaś u Alicji. Jeszcze raz dziękuję i ucałowania. - Bogusia.      

Noc Kupały w Zagrodzie Orczyków - 2012-06-23

nocKupaly4.JPGW sobotnie popołudnie do starego zabytkowego gospodarstwa w Dolinie Prądnika /ok. 20 km od Krakowa / zjechali się zaproszeni goście – członkowie Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich i przyjaciele „Związku", aby według słowiańskiej tradycji odprawić tu Noc Kupały. Mimo iż frekwencja niezbyt dopisała /duża ilość imprez w czerwcu, koniec roku szkolnego...ect / to bawili się doskonale, najpierw w promieniach zachodzącego słońca, a potem przy ognisku i gitarze. Czytano wiersze, z których dwa zaprezentowano TU. Oddają one najwierniej historię i atmosferę tego święta.

Resztę opowiedzą zdjęcia.

 

Podziękowanie - 2012-04-06

Dorotko, dziękuję za wspaniałą recenzję wieczoru "Filiżanki z poezją". Cieszę się, że mogłam gościć na tym wieczorze zdolną i jakże ciekawą poetkę, która nie tylko wspaniale pisze, ale równie pięknie czyta swoje utwory : naturalnie i z kobiecym wdziękiem. Niech Wena Cię nie opuszcza ! Gratuluję "lekkiego pióra" ! 

                                                                          Elżbieta Orzechowska

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10