Poezja Poezja Śpiewana Proza Recenzje O mnie News Ksiega Gości Polecam

News

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
"Walentynki" czy "Dzień Kobiet" - 2014-02-13

W gościnnym Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" w Krakowie, przy pl. Szczepańskim 1, Krakowski Oddział Związku Literatów Polskich przeżywał swoje "Walentynki". Poeci czytali swoje wiersze, pełne romantyzmu i ciepła. Zabrzmiała też poezja śpiewana. I jak co roku pojawiło się pytanie: Czy "Walentynki", czy "Dzień Kobiet?"

KLIKNIJ TU | zobacz więcej / przeczytaj i przemyśl!

/kliknij w zdjęcie by powiększyć/

WalentynkoweVariete.jpgwalentynki1.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowy Rok 2014 - 2013-12-31

Te zdjęcia zrobiłam dwa lata temu w Sylwestra, w naszej starej drewnianej chałupie, przysypanej puszystym śniegiem. Widoczny na zdjęciu piecokominek nazywa się "Pan Generał" i doskonale grzeje!
W atmosferze tych zdjęć, składam Wszystkim Moim Znajomym serdeczne życzenia Świąteczne i Noworoczne! Znajdźcie sobie jakieś przytulne miejsce na świecie, w którym będziecie SZCZĘŚLIWI !!!

/kliknij w zdjęcie żeby powiększyć/

nowyrok2014-1.jpgnowyrok2014-2.jpgnowyrok2014-3.jpg

 

 

 

nowyrok2014-4.jpg

 


Ta drewniana chałupa nie znajduje się na Syberii, ale całkiem
niedaleko Krakowa! Ale taka była wtedy tęga zima! 

 

 

Boże Narodzenie 2013 - 2013-12-17

 We wtorkowy wieczór, 17 grudnia 2013 roku, w zabytkowej piwnicy Hotelu Rubinstein, na Krakowskim Kazimierzu odbył się tradycyjny Opłatek u Literatów. Gospodarzami tego pięknego obiektu są państwo Marzena i Krzysztof Pierścionkowie, którzy od kilku już lat użyczają Krakowskiemu Oddziałowi Związku Literatów Polskich miejsca, w którym jego członkowie mogą spotykać się i organizować wieczory literackie. Bardzo Im za to jesteśmy wdzięczni !

/kliknij w zdjęcie żeby powiększyć/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To kolejne Spotkanie Opłatkowe w tym samym gronie... Kilka osób z tego grona jednak nie pojawiło się na tej naszej Literackiej Wigilii. Nie mam na myśli tych co nie chcieli przyjść, ani tych co przeszkodą była dla nich zła pogoda, czy zła komunikacja, ale mam na myśli Tych, którzy od nas odeszli i już nie wrócą. Myśląc o Nieobecnych i o tych co przybyli, dzieliliśmy się opłatkiem, wypowiadając ze wzruszeniem życzenia: zdrowia, dobrego roku, weny twórczej...

I oby te życzenia się spełniły !

XVII. Targi Książki w Krakowie - 2013-10-26

 24 - 27 października 2013

targiPlakat.jpgTo już trzecie Targi Książki na których Krakowski Oddział Związku Literatów Polskich miał swoje stoisko. Dyżurowaliśmy na nim solidnie. Jak co roku spotykaliśmy nowych czytelników, wydawców, przyjaciół, nawiązywaliśmy świeże znajomości. Sprzedawaliśmy też swoje i kolegów książki.

Jednak te Targi były dla mnie szczególne, przez jeden "Wpis", który pojawił się w Księdzę Gości na mojej stronie www dwa dni po moim dyżurze na stoisku. Załączam go do tej notatki. / kliknij TU ! /


XI Jurajska Jesień Poetycka w Złotym Potoku - 2013-10-15

12 - 13 października 2013 roku / weekend /

jurajska jesien 0.JPG/kliknij w zdjęcie aby powiększyć/

Ta ciekawa i znana już wielu poetom Impreza odbyła się jak co roku w urokliwym Dworku Zygmunta Krasińskiego w miejscowości Złoty Potok, koło Janowa. Janowa nie "Podlaskiego", jakby się mogło kojarzyć, ale Janowa położonego w północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej, blisko Częstochowy.

Organizatorami spotkania byli tradycyjnie już: Janowski Klub Literacki, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie, Urząd Gminy Janów,oraz Muzeum im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku. Złoty Potok przywitał poetów przepiękną złotą jesienią: błękitnym niebem, cudownie ciepłym słońcem, pełną gamą kolorowych liści na drzewach i pod nogami !
/kliknij TU by czytać więcej/

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10