Poezja Poezja Śpiewana Proza Recenzje O mnie News Ksiega Gości Polecam

News

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Zaczarowana dorożka . . . - 2015-06-09

/ Zaczarowny dorożkarz. . . Zaczarowany koń. . . /

news-zaczarowana-dorozka.jpg/kliknij w zdjęcie by powiększyć /

 

Kolejny "SABAS" /Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon / odbył się 09.06.2015 roku w Osiedlowym Klubie Kultury Wola Duchacka Wschód, przy ul. Malborskiej 98 w Krakowie i nosił magiczny tytuł "Zaczarowana dorożka". Nie wiemy, czy to za sprawą pana Ildefonsa, czy wypożyczonej na tę okazję dorożki, /która umieszczona na scenie tworzyła piękną dekorację/, cały ten wieczór był niezwykły, magiczny i zaczarowany !

więcej...kliknij TUTAJ ! 


Poetyckie Ogrody Limanowskie 2015 - 2015-05-23

news-ogrody.jpgW miniony weekend 08 i 9.05.2015r. odbyła się w Limanowej, w Domu Kultury piękna impreza „Poetyckie Święto Ogrodów”. Przyjeżdżają na nią co roku z rożnych stron Polski poetki i poeci.... 

więcej...kliknij TUTAJ ! /

 

 

 

 

 

 

 /kliknij w zdjęcie by powiększyć /

Światowy Dzień Poezji - 2015-03-22

 /w Krakowskim Oddziale Związku Literatów - KO ZLP/

news-swiatowy-dzien-poezji.jpg


W dniu 21 marca obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Poezji. Główne uroczystości odbywają się we Francji, w Paryżu. Poeci krakowscy należący do KO ZLP obchodzili go trochę wcześniej. Spotkali się 18 marca o godz. 18-tej w piwnicach hotelu Rubinstein przy ulicy Szerokiej 12.  

więcej...kliknij TUTAJ ! /

 
 

kliknij w zdjęcie by powiększyć /

 

Wieczór poetycki Franciszka Klimka - 2014-03-14

Klimek.jpg

Scena „Ata", czyli scena Alicji Tanew mieści się w Piwnicy przy ulicy Czarnowiejskiej 93 w Krakowie. Warto tę Piwnicę odwiedzić i polubić. Odbywają się tu bardzo ciekawe imprezy / poetyckie... muzyczne.../, a właścicielka Piwnicy /poetka i piosenkarka /, zawsze z radością wita przybyłych, i potrafi stworzyć im niepowtarzalną atmosferę! Jeśli ktoś tu przyjdzie raz, to zawsze z przyjemnością tu wraca !

W miniony piątek 14.03.2014 r gościem specjalnym Piwnicy był niezwykle oryginalny poeta krakowski Franciszek Klimek. Oryginalność pana Franciszka polega na tym, że ogromna część jego twórczości, to wiersze o zwierzętach : psach, a przede wszystkim o kotach . A jakież to są zachwycające wiersze! To wiedzą ci, co znają jego twórczość.

/ więcej...kliknij TUTAJ ! /

Prowadzenie Wieczoru : Dorota Lorenowicz
Oprawa muzyczna : Katarzyna Krzyńska, Anna Ryś
/ Niezależna Grupa Teatralna PORFIRION /
oraz "Jaro" – Jarosław Gawlik

"Walentynki" czy "Dzień Kobiet" - 2014-02-13

W gościnnym Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" w Krakowie, przy pl. Szczepańskim 1, Krakowski Oddział Związku Literatów Polskich przeżywał swoje "Walentynki". Poeci czytali swoje wiersze, pełne romantyzmu i ciepła. Zabrzmiała też poezja śpiewana. I jak co roku pojawiło się pytanie: Czy "Walentynki", czy "Dzień Kobiet?"

KLIKNIJ TU | zobacz więcej / przeczytaj i przemyśl!

/kliknij w zdjęcie by powiększyć/

WalentynkoweVariete.jpgwalentynki1.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10