Poezja Poezja Śpiewana Proza Recenzje O mnie News Ksiega Gości Polecam

News

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
45 WARSZAWSKA JESIEŃ POEZJI 2016 - 2016-10-09
Ciekawy plakat, reklamujący Warszawską Jesień Poezji.

 

 

To już 45-ta Warszawska Jesień Poezji. Trwała od 6-tego do 9-tego października, od czwartku do niedzieli włącznie. Przybyli na nią poeci z różnych stron Polski,ale i z różnych stron świata: z Litwy, Estonii, Rosji, Serbii, a nawet z Chin i Wietnamu. Za całość ?Jesieni?- wielomiesięczne przygotowania i czuwanie nad przebiegiem imprezy, odpowiedzialna była prezes Warszawskiego Oddziału ZLP - Aldona Borowicz, ze wsparciem (jak sama mówiła) prezesa Zarządu Głównego ZLP ? Marka Wawrzkiewicza. 

     /kliknij w zdjęcie aby powiększyć/

    /więcej...kliknij TUTAJ/    

                                                                                                                                                                                                                   

Spotkanie poświęcone pamięci zakopiańskiego poety Jurka Tawłowicza. - 2016-09-17
0L.jpg

     W sobotę 17 września 2016 roku odbyła się w Zakopanem piękna i wzruszająca Impreza, która trwała od godzin rannych do późnej nocy. (Program umieszczony jest na plakacie obok). Tę wyjątkową Imprezę przygotowali :
Anna Tawłowicz ? żona Jerzego Tawłowicza, Towarzystwo Miłośników Teatru im. H.Modrzejewskiej w Zakopanem, Teatr Scena A2 ,oraz Krakowski Oddział Związku Literatów Polskich.
Wydarzenie powyższe wsparli też sponsorzy, których nazwy umieszczone są na dole plakatu ? piękne dzięki Im za to!

 /kliknij w zdjęcie aby powiększyć/                                    /więcej... kliknij TUTAJ!/

Dom Literatury - Warszawa - 2016-06-17

 

13528626_607013342791754_7121100829924312282_o.jpg

     Dom Literatury w Warszawie mieści się w dwóch zabytkowych kamienicach przy ulicy Krakowskie Przedmieście 87/89, tuż przy Placu Zamkowym           i Zamku Królewskim. Z okien roztacza się wspaniały widok na Stare Miasto,a Kolumna Zygmunta  zagląda przez szyby do wnętrza! Swoją siedzibę mają tu organizacje literackie takie jak: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, Związek Literatów Polskich, Polski PEN- Club, Fundacja Promocji Polskiej Literatury Współczesnej i wiele innych. Na pierwszym piętrze znajduje się stylowa Sala Konferencyjna (po remoncie!), mieszcząca do 180 osób, wyposażona we wszelaki  sprzęt audiowizualny. W tejże sali odbywał się 22.06.2016 roku właśnie mój wieczór autorski.        

               /   więcej... kliknij TUTAJ!

   /kliknij w zdjęcie aby powiększyć/

Krakowska Noc Poezji - 2016-06-11

 

 Krakowska Noc Poezji  odbywała się podobnie jak rok temu w klubach, piwnicach, teatrach, kabaretach,  tramwajach, autobusach, super - marketach i innych dziwnych miejscach. I wszędzie był tłum chętnych do oglądania spektakli poetyckich, słuchania poezji czytanej i śpiewanej i uczestnictwa w innych formach związanych z poezją.

1. 2.
bronowice-13.jpg   pod gruszą-0.jpeg

        /kliknij w zdjęcie aby powiększyć/

                                                                                          więcej... kliknij TUTAJ!

 

Miesiąc maj ? miesiącem zakochanych. - 2016-06-05
salon0.jpg

Ten wieczór odbywał się w ramach Artystycznego Salonu Beaty Anny Symołon, na Woli Duchackiej i atmosferą wpasował się doskonale w rozbuchaną wiosenną przyrodę. Do Salonu zaproszone zostały dwie poetki: Danuta Perier-Berska, Dorota Lorenowicz i dwóch poetów: Jan Kirsz  i Eligiusz Dymowski, oraz Lukasz Sokół, kompozytor   i wykonawca poezji śpiewanej.          

 

 /kliknij w zdjęcie aby powiększyć/                                          /więcej... kliknij TUTAJ!/ 

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10