Poezja Poezja Śpiewana Proza Recenzje O mnie News Ksiega Gości Polecam

News

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
WSPOMNIENIA Z WAKACJI - 2020-08-31

ss5.jpg

Pomimo to, że jestem już na  nauczycielskiej emeryturze, czekam zawsze na koniec roku szkolnego i wakacje. Jakoś to wrosło we mnie i zostało. Może dlatego, że nie tak dawno zostałam emerytką?

W tym roku  2020,  drugi  szkolny semestr nie był szczęśliwy. W marcu pojawił się  w  krajach azjatyckich  groźny koronowirus. Ale co tam, myślałam,  Azja jest od Polski daleko... do wakacji są jeszcze trzy miesiące! A tu już wrzesień za progiem, a koronowirus rozpanoszył się na wszystkich krajach Europy, nie opuszczając też Polski. Wakacje dla dzieci i młodzieży były trudne, również urlopy wypoczynkowe dla dorosłych. Nie odbył się również coroczny wakacyjny Plener Literacki na którym zawsze bywałam. Szczęściem więc była dla mnie nasza działka poza Krakowem. Przemieszkałam tam całe dwa miesiące i nawet udały mi się dwa ciekawe wydarzenia, których zdjęcia wkładam tutaj na stronę. -->Proszę kliknąć napis aby zobaczyć zdjęcia.

W Krakowskim Klubie Aktora .SPATiF. - 2019-11-19

 

plakatspatif.jpg

W dniu 19 listopada  w Klubie Aktora .SPATIF. przy  Ryneku Głównym  o godz.18.00 odbył  się wieczór autorski Doroty Lorenowicz . Prowadziła : Anna Pituch - Noworolska, prezes Krakowskiego Oddziału Związku Literatow Polskich.

Tytuł wieczoru : "Moje Miłości ... -  mój Kraków, mój Mężczyzna, mój kawałek świata".Poezja Doroty Lorenowicz była czytana i śpiewana. Czytała autorka wierszy, oraz dwie studentki Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie im. S. Wyspiańskiego. Poezja śpiewana prezentowana była na ekranie w wyk. Niezależnej Grupy Teatralnej "Porfirion", do muzyki Grażyny Łapuszek.              

                                      /kliknij w zdjęcie aby powiększyć/                       / więcej... klknij TUTAJ !  

PLENER ARTYSTYCZNY Świeradów Zdrój - 2018-08-01

pp1.jpg

 

Zaczęły się wakacje. I jak co roku moi znajomi nauczyciele ? artyści (oczywiście wraz ze mną ) wyjechaliśmy na oczekiwany przez cały rok Plener. Już trzeci raz zaprosił nas na taki wyjazd Okręg Lubuski ZNP, tym razem do Świeradowa Zdrój, w Sudety.

 /kliknij w zdjęcie aby powiększyć/

                             / więcej... klknij TUTAJ !                       

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w Opolu - 2018-05-10

 

dor7.jpg

                                                                   Opole, piękne miasto, mili, uprzejmi ludzie. Stare, zabytkowe miasta mają prawdziwe, własne dusze. Atmosfera tych miast jest specyficzna  /kliknij aby powiększyć /                                                       /  więcej....   kliknij TUTAJ!/                       


DWA OBLICZA MIŁOŚCI - 2018-03-16
0-0.jpg

To Wieczór Poetycko - Muzyczny na którym dwie poetki krakowskie - Dorota Lorenowicz i Danuta Perier-Berska czytały swoje wiersze. Poezję śpiewaną w/w pań prezentowała Niezależna Grupa Teatralna "Porfirion". Muzykę do tekstów skomponowała znana wśród podgórskich poetów Grażyna Łapuszek. Wieczór prowadziła Beata Anna Symołon.
Publiczność przybyła licznie i wypełniła Piwnicę do ostatniego krzesła ! Wszystkich występujących nagradzano gromkimi brawami. 
Były również BISY !!!

/kliknij w zdjecie aby powiększyć/

/więcej... kliknij Tutaj!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10